Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane
Programator czasowy


W celu oszczędzania energii w domu decydujemy się na programatory czasowe: wystarczy ustawić czas, kiedy urządzenia ma włączyć i wyłączyć ogrzewanie.


Jak działa programator czasowy?


Funkcjonowanie programatorów czasowych jest niezwykle proste. Po zaprogramowaniu czasu, o ustalonej godzinie, programator czasowy włącza podpiętą instalację grzewczą. Bardzo podobnie przedstawia się jego konfiguracja oraz podłączenie do systemu ogrzewania. Bez względu na rodzaj programatora, schemat działania pozostaje ten sam, czyli wystarczy ustawić wybraną godzinę, a urządzenie wyłączy instalację o ustalonym czasie. W zależności od modelu, programator czasowy może być obsługiwany elektronicznie przy pomocy ekranu LCD oraz przycisków lub manualnie za pomocą pokrętła.


Programator czasowy można programować w dwóch trybach:


• Tygodniowy (5+2) – praca jest warunkowana przez dni tygodnia. Jego najlepsze zastosowanie obserwujemy, gdy domownicy w tygodniu (poniedziałek-piątek) znajdują się w pracy / szkole, a w weekendy w tych samych godzinach czasu pozostają w domu.
• Dzienny – w tym trybie praca programatora czasowego jest ustalona dla cyklu 24-godzinnego. W ciągu dnia ogrzewanie uruchamia się o trzech porach np. na 2 godziny o 6 rano, o 16 po południu, i o 20 wieczorem.


Niektóre modele programatorów posiadają funkcję programowania na oba wyżej wymienione sposoby.


Funkcje programatora czasowego SALUS Controls


Programatory czasowe naszej marki służą do ustawienia czasu i sterowania urządzeniami elektrycznymi w układach automatyki domowej albo przemysłowej (pompy, oświetlenie itp.) według indywidualnego programu czasowego ustawionego przez wybranego użytkownika.


Programator czasowy włącza i wyłącza wybrane urządzenie albo obwód elektryczny o zakodowanych godzinach w dostępnych cyklach (dobowym, tygodniowym z funkcją 5-2, czyli 5 dni roboczych + 2 weekendowe), gdzie możemy zdefiniować aż trzy programy czasowe z dokładnością co do minuty.


W urządzeniach tego typu dostępna jest także zmiana z czasu letniego na zimowy, w formie ręcznej lub automatycznej. Sterownik programatora został wyposażony w funkcję wyboru strefy czasowej. Właśnie dzięki temu pora zmiany jest w pełni zgodna z lokalnym czasem.

Kontakt
Podejmij współpracę

Dane teleadresowe


Kontakt

+48 324 417 637

pon.-pt.: 800-1600

  InstalatorUżytkownikDeweloper
  Salus

  Dystrybutor marki SALUS Controls:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  ul. Rolna 4, 43-262 Kobielice,
  woj. śląskie, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  tel: +48 324 417 637,
  fax: +48 32 790 44 85

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved