English
Polski
Русский
Українська
Беларускую
Český
Български
Slovenský
Srbija
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe


W Polsce nadal najbardziej popularnym typem instalacji CO jest ogrzewanie grzejnikowe, nazywane ogrzewaniem tradycyjnym. Skuteczność grzewcza grzejników montowanych w domach jest uzależniona od kilku czynników: umiejscowienia grzejników, funkcji pomieszczeń (a co się z tym wiąże, wymaganej w nich temperatury), parametrów danej instalacji grzewczej, temperatury, jaką posiada woda zasilająca i woda powracająca do kotła, a także strat ciepła uzależnionych od izolacji ścian czy okien.


Gdzie się stosuje ogrzewanie grzejnikowe?


W pomieszczeniach na piętrach, a także pokojach przeznaczonych na sypialnie, najczęściej się stosuje ogrzewanie tradycyjnymi grzejnikami. Dlaczego? Po pierwsze ogrzewanie grzejnikowe na wyższych kondygnacjach jest bezpieczniejsze, gdyż nie obciąża stropu (w przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego). Po drugie niższa temperatura przy podłodze zapewnia lepsze warunki do zdrowego, komfortowego snu.


Ogrzewanie grzejnikowe to praktyczny i efektywne rozwiązania dla Twojego domu


Nowoczesne grzejniki posiadają niewielką pojemność wodną, łączy się je przewodami o niewielkich średnicach. Gdy w instalacji się znajduje niewiele wody, energia niezbędna do ogrzania pomieszczenia, także jest mniejsza, co ma znaczący wymiar ekologiczny. Ogrzewanie grzejnikowe posiada małą bezwładność cieplną, co oznacza, że kaloryfer szybko się nagrzewa i szybko stygnie.

Aby ogrzewanie grzejnikowe pracowało energooszczędnie, warto zainwestować w nowoczesne – zsynchronizowane z regulatorami temperatury – głowice termostatyczne (np. TRV10RFM SALUS Controls). Dzięki precyzyjnemu algorytmowi sterującemu, urządzenia te gwarantują utrzymanie w pomieszczeniach temperatury zadanej, nie dopuszczając do przegrzania, co się przekłada na realne oszczędności w budżecie domowym.

Podsumowując zalety ogrzewania grzejnikowego:


• łatwość instalacji, regulacji, naprawy, wymiany
• szybkie nagrzanie wnętrza – szybka regulacja temperatury
• uniwersalność – możliwość montażu w każdym pomieszczeniu
• grzejniki dobrane do wystroju wnętrza mogą stanowić element dekoracyjny

Kontakt
Podejmij współpracę

Dane teleadresowe


Kontakt

+48 (32) 700 74 53

pon.-pt.: 800-1600


Wsparcie techniczne

+48 (32) 750 65 05
serwis@salus-controls.pl


pon.-pt.: 800-1600

InstalatorUżytkownikDeweloper
Salus

Dystrybutor marki SALUS Controls:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

ul. Rolna 4, 43-262 Kobielice,
woj. śląskie, PL,
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
biuro: +48 32 700 74 53,
serwis: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved