Najczęściej zadawane pytania

1. Jak wygląda procedura reklamacyjna?

W zakładce 'wsparcie techniczne' jest dostępny protokół reklamacyjny, w którym szczegółowo opisana jest procedura reklamacyjna.

2. Czy regulatory temperatury Salus-Controls mogą sterować pompą lub innymi urządzeniami?

Tak, nasze regulatory mogą sterować nie tylko kotłami. Należy jednak zwrócić uwagę aby odpowiednio dopasować przekaźnik regulatora do mocy odbiornika.

3. Jaka jest długość czasu pracy baterii w sterownikach?

Zwykle jeden komplet baterii wystarcza na ok. 2 sezony grzewcze.

4. Czy czujnik FS 300 to czujnik typu NTC czy PTC?

Czujnik FS300 jest czujnikiem typu NTC.

5. Czy sterowniki mogą być stosowane do układów klimatyzacji?

Zdecydowana większość naszych regulatorów ma możliwość pracy w trybie grzania i chłodzenia. Szczegóły dotyczące konkretnego modelu można znaleźć w instrukcjach obsługi.

6. Dlaczego regulator bezprzewodowy nie komunikuje się z odbiornikiem?

W przypadku gdy nadajnik nie komunikuje się z odbiornikiem, należy upewnić się że kod komunikacyjny nadajnika i odbiornika został ustawiony prawidłowo. Jeżeli odbiornik steruje kotłem niezgodnie ze wskazaniem nadajnika, należy zmienić kod komunikacyjny na inny niż fabryczny (szczegóły w instrukcji obsługi). Może się zdarzyć, że inne urządzenie bezprzewodowe działające na tej samej częstotliwości lub regulator sąsiada steruje naszym kotłem. Należy pamiętać, aby po zmianie kodu komunikacyjnego zresetować nadajnik oraz włączyć i wyłączyć odbiornik. Przed wysłaniem regulatora do serwisu należy także upewnić się, że w nadajniku znajdują się sprawne baterie. Częściowo wyczerpane baterie mogą wpłynąć na osłabienie sygnału.

7. Regulator włącza kocioł zamiast go wyłączyć i odwrotnie.

Regulatory (takie jak np. 091FL/091FLRF/T105RF/097B) posiadają styki NO i COM do podłączenia kotła normalnie otwartego. Jeżeli nasz kocioł jest normalnie zamknięty należy przełączyć regulator w tryb chłodzenia (szczegóły jak to zrobić znajdziemy w instrukcji obsługi). Wówczas kocioł będzie pracował dokładnie odwrotnie.

8. Kocioł jest załączany lub wyłączany przez regulator zbyt późno, przez co nadmiernie wychładza lub przegrzewa pomieszczenie.

Większość z naszych regulatorów ma możliwość ustawienia histerezy na poziomie 0,5°C lub 1°C. Jeżeli regulator zbyt późno lub zbyt szybko reaguje na zmianę temperatury należy zmienić ustawienie histerezy na takie, które będzie dla nas optymalne. Przykładowo, jeżeli histereza jest ustawiona na poziomie 1°C, a temperatura zadana to 20°C regulator włączy kocioł przy temp. 19,5°C, a wyłączy gdy temp. osiągnie 20,5°C. Informację, jak zmienić histerezę w poszczególnych modelach znajdziemy w instrukcjach obsługi.

9. Ile cykli wytrzymuje przekaźnik w danym regulatorze?

Większość z naszych regulatorów wyposażona jest w przekaźniki o trwałości 100.000 cykli.

10. Jaki regulator wybrać do sterowania ogrzewaniem podłogowym?

Do sterowania systemem ogrzewania podłogowego zalecamy regulatory wyposażone w funkcję PWM (Pulse Weight Modulation). Funkcja ta uwzględnia dużą bezwładność ogrzewania podłogowego, dzięki czemu odpowiednio wcześniej/później zamyka lub otwiera siłowniki, nie dopuszczając tym samym do nadmiernego przegrzania lub wychłodzenia pomieszczenia. Funkcję PWM posiadają wszystkie regulatory Serii Expert oraz S-Line.

11. Jaki przewód wybrać do podłączenia regulatorów z listwą sterującą KL06?

Jeżeli podłączamy regulatory Serii Expert, zalecamy wybrać przewód 4 x 0,7 mm² lub 4 x 1 mm². Mamy wówczas możliwość korzystania z wszystkich funkcji regulatorów ERT. Jeżeli użyjemy przewodu 3-żyłowego nie będziemy mogli korzystać z funkcji nocnej redukcji temperatury (Night SetBack). Jeżeli użyjemy regulatorów Serii S-Line lub Standard wystarczy przewód 2 x 0,7 mm² lub 2 x 1 mm². Schematy podłączenia dostępne są w instrukcji obsługi listwy KL06.

12. Dlaczego regulator do ogrzewania podłogowego mierzy temperaturę pomieszczenia, a nie podłogi?

Zadaniem regulatora jest optymalne dopasowanie komfortu cieplnego dla użytkownika, dlatego też regulator mierzy temperaturę w miejscu gdzie użytkownik faktycznie przebywa.

13. Czy do listwy bezprzewodowej można podpiąć moduł pompowy?

Tak, do listwy bezprzewodowej można podłączyć zarówno moduł PL06, jak i PL07.

14. Ile czasu potrzebuje siłownik do otwarcia, a ile do zamknięcia?

Pełne otwarcie/zamknięcie siłownika trwa od ok. 3 do 5 minut.

15. Ile siłowników można podpiąć do jednego sterownika?

Ilość siłowników, które można bezpośrednio podłączyć do jednego regulatora, zależy od rodzaju przekaźnika, dlatego też może być różna dla różnych regulatorów. Regulatory Serii Expert (zalecane do ogrzewanie podłogowego), takie jak ERT20/ERT30/ERT50 mogą obsłużyć max 5 siłowników.

16. Czy można podłączyć do listwy więcej obiegów (siłowników) niż 4 do jednej sekcji?

Do jednej sekcji w listwie nie można podłączyć bezpośrednio więcej siłowników. Można natomiast mostkować ze sobą np. 2 sekcje i podłączyć do jednego regulatora. Mamy wówczas możliwość sterowania 8 siłownikami za pomocą jednego regulatora.

17. Czy jest możliwość podpięcia 2 modułów pompowych w 2 listwach do jednej pompy?

Tak, istnieje taka możliwość. Schemat podłączenia dwóch modułów PL06/PL07 do jednej pompy dostępny jest w zakładce /Do pobrania/ /Schematy podłączeń/PL06 / PL07.

18. Czy regulatory napięciowe Serii Expert, takie jak np. RT10, ERT20, ERT30, ERT50 mogą zostać podłączone do innego źródła zasilania?

Tak. Jeżeli np. mamy przygotowaną instalację, w której od listwy (znajdującej się przy rozdzielaczu) do regulatora biegnie dwu-żyłowy przewód, można do zacisków L i N w regulatorze podłączyć zasilanie z zewnątrz (np. z gniazdka w pomieszczeniu), natomiast listwę z regulatorem podłączyć do zacisków z oznaczeniem strzałki i zegarka. Będziemy mieli wówczas możliwość korzystania z wszystkich funkcji.

19. Na jakiej zasadzie działa opóźnienie w modele pompowym PL06?

W module pompowym PL06 mamy możliwość ustawienia opóźnienia wyłączenia pompy na poziomie 5 / 10 / 15 min. Jeżeli np. ustawimy zworkę funkcji opóźnienia na 5min. pompa zostanie wyłączona po 5 minutach od momentu kiedy każdy z regulatorów przestanie sygnalizować zapotrzebowanie na ciepło.

20. Jaka jest częstotliwość oraz zasięg działania bezprzewodowego systemu do sterowania ogrzewaniem podłogowym?

Nasze regulatory bezprzewodowe serii ERT RF High Power oraz listwa bezprzewodowa KL06RF High Power pracują na częstotliwości 2,4 GHz, a ich zasięg w zupełności wystarcza do działania w domu jednorodzinnym.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności